sunnuntai 27. lokakuuta 2013

Pöllötaulu ja arvonnan voittaja...

Meillä tavarat vaihtavat paikkaa usein. Tyynyt, verhot, viltit, ja taulut siirtyvät sujuvasti huoneesta toiseen riipuen minkälaista tunnelmaa ja vaihtelua sinne haluan ;) Hyvähän sekin on, niin ei aina tarvitse ostaa uutta, vaan jollekin tavaralle voi löytyä huippu paikka ihan vaikka viereisestä huoneesta. 
Pari viikkoa sitten tälle ihanalle Terese Bastin pöllötaululle kävi juuri näin... alunperin se oli lasten leikkihuoneessa, tästä voitte nähdä sen tarkemmin, ja nyt taulu löytyy yläkerran aulasta kirjahyllyltä.




Mielestäni juuri sopiva tuohon paikkaan! Tämän taulun kehys on muuten löytö Quriosa Interiorista. Halusin pöllölle ihanat vanhalta näyttävät kehykset ja kerran liikkeessä piipahtaessani löysin sieltä erään kukkataulun jonka kehykset olivat täydelliset... kukka vaihtoon ja pöllö tilalle ;)

Kaneliglögin ja piparkakkutoffeen arvonta yhteistyössä Quriosa Interiorin kanssa on myöskin päättynyt. Suuret suuret kiitokset kaikille osallistujille, oli ilahduttavaa nähdä kuinka moni halusi osallistua tähän arvontaan ja kuinka monta uutta upeaa blogia löysinkään tässä samalla!

Random.org arpoi palkinnon arvalle nro. 99

iljas Corner kirjoitti...

Mmm, näyttää hyvältä! Ja Quriosa on muutenkin niin ihana paikka! Osallistun yhdellä arvalla.

Lähetäthän minulle Liljas Cornerin Nina sähköpostia niin sovitaan arvontavoiton toimittamisesta!

Onnea!


24 kommenttia:

  1. Tuo on aika veikeä taulu, piristävä yksityiskohta aulaan :-) Ja oi ja voi nuo kehykset, ne ovat kyllä aivan ihanat, jaksan päivästä toiseen tuota vanhan ajan henkeä ihastella <3 Siinä on vain sitä jotain :-)

    Sunnuntain iloa, näyttäisi että aurinkokin pilkahtaa tänään <3

    VastaaPoista
  2. Hauska taulu ja hienot kehykset. :-) Onnea voittajalle.

    Kivaa sunnuntaita!

    VastaaPoista
  3. Todella kiva pöllötaulu :) ja onnea arvonnan voittajalle

    VastaaPoista
  4. Kehykset olivat tosiaan kiva löytö Seija. Tapaan monesti kirppiksilläkin katsella tauluja vain niiden kehysten vuoksi, voi löytyä aarteita :)

    Täälläkin alkaa jo aurinko pilkistää, näyttäisi tulevan ihana päivä!

    VastaaPoista
  5. Kiitos Mervi, ihana sunnuntaita sinne teille, toivottavasti sielläkin paistaa aurinko :)

    VastaaPoista
  6. Åhå! Mahtavaa! :D Lähetän myöhemmin tänään sähköpostia.

    Aivan ihana pöllötaulu :)

    VastaaPoista
  7. Taulu on kyllä hieno!
    Onnea voittajalle!

    VastaaPoista
  8. Siis niin nätti taulu, yli söpö! :)

    VastaaPoista
  9. Niin suloinen pöllö taulu! :)

    VastaaPoista
  10. Ihana pällötaulu.Onnea voitajalle.♥

    VastaaPoista
  11. Pöllöt on niin hauskoja Keltaisen tuvan emäntä ;) Mukavaa iltaa!

    VastaaPoista
  12. Onpa teillä söpöä! Kerrassaan ihana taulu! :)

    VastaaPoista
  13. Tuo on niin söpö taulu, meillä on tällä hetkellä lempparilauluna Pöllö Pöö ja tuo on ihan laulun pöllön näköinen. Täytyykin vilauttaa kuvaa pikkuneidille. ;)

    VastaaPoista
  14. Voi kiitos oikein kovasti Marjukka :) Ihanaa viikkoa!

    VastaaPoista
  15. Pöllöt ovat meilläkin suuressa suosiossa Jenni, varsinki tuollaiset söpön näköiset ;)

    VastaaPoista
  16. Upeat värit pöllöllä :) Meillä mies joskus vitsaili ettei koskaan tiedä mistä soffan löytää :) Onnea suskille

    VastaaPoista
  17. Juu samaa meilläkin tosiaan Bikke, viimeksi eilen taas kuljin täällä ympäri ja mietin miten huonekaluja voisi järjestellä uudestaan ;) Ihanaa viikonloppua!

    VastaaPoista