Pikaterveiset täältä keittiöremontin keskeltä. Ei mene tosiaankaan niinkuin Strömsössä... tapetin takaa paljastui jotain pehmoista ja huokoista ainetta joka vaikeuttaa ja pitkittää projektia nyt huomattavasti. Tässä pähkäilemme nyt, tasoitetaanko ja hiotaan useaan kertaan tai laittaisko vain kipsilevyt päälle? Uskaltaako tuohon sitten edes tapetoida ikinä... ehkä maalataan ;)
Kivaa päivää kaikille!
Remontti iloa ♡ lopputulosta odotetaan :-)
VastaaPoistaVoi että, nuo tylsät yllärit purkuvaiheessa on kyllä ihan pyllystä. Nooh, onneksi lopputulos on ihan varmasti kaiken vaivan arvoinen♥
VastaaPoistaMan hittar ett och annat i gamla hus! Lycka till :)
VastaaPoistaNäitä vanhoja taloja
VastaaPoista, kun remppaa, aina noita "mukavia" yllätyksiä pakkaa käymään..:)
Huh huh! Teidän ei ainakaan tarvitse miettiä että mitähän sitä tänään tekisi... :)
VastaaPoistaHei tuo pehmeä ja huokoinenhan saattaa olla vanhoissa talossa käytettävää kuitulevyä tms. jonka tarkoitus on pitää talo hengittävänä. Siis ei missään tapauksessa vanhaan taloon kipsilevyä. Ei siis kannata heti kättelyssä huolestua, koska seinän materiaali saattaa olla juuri oikein valittua. Ottakaahan selvää :)
VastaaPoistaTsemppiä remontin keskelle! <3
VastaaPoistaKiitos Seija, hitaasti hyvää tulee vai miten se sanonta nyt menikään :) Lopputulos on kyllä varmasti ihana, toivon ainakin! Hauskaa iltaa <3
VastaaPoistaKiitos Viivi, kyllähän näihin yllätyksiin pitää aina varautua :) Ihan totta, lopputolos palkitsee sitten!
VastaaPoistaTack Danne, vi får slipa och spackla mycket imorgon ;)
VastaaPoistaOho!! Toivottavasti kaikki menee putkeen :)
VastaaPoistaNiinhän se on Irmastiina, jotenkin odotin löytäväni jämiä vanhoista upeista tapeteista, mutta löytyikin vain vihreä seinä ja laastia ;)
VastaaPoistaHih ei niin Sanna, eikä huomennakaan tai koko ensi viikkonan varmaan! Mutta oikeastaan aika hauskaahan tämä on :)
VastaaPoistaKiitos anonyymi, näin kyllä tehdään. Saumauslaastiahan tuo taitaa ollakin, sitä tässä nyt ollaan hiottu ja tasoitettu ja huomenna jatketaan :)
VastaaPoistaKiitos Jenni <3
VastaaPoistaPidetään peukkuja Miss Tirvis, kyllä tästä vielä hyvä tulee :)
VastaaPoistaHoppas det går bra att få upp den nya tapeten. Spännande att se hurdan tapet ni väljer!
VastaaPoistaRemppailoa! :) Kiva nähdä lopputulos.
VastaaPoistaTuollaiset odottamattomat yllärit on ikäviä kun remontti venyy.. Remontointi-iloa teille, lopputulos palkitsee! :)
VastaaPoista