Lasten leikkihuoneeseen on nyt sitten jääneet nämä siniset tapetit :) Haaveilin silloin keittiöremontin yhtedessä jos olisimme vaihtaneet tännekin tapetit samalla, mutta keittiön pintaremontti oli kyllä sen verran iso urakka, että tämä saa nyt odottaa.
Välillä mua häiritsee, että tämä vaikuttaa niin "vanhanaikaiselta" tapetilta, mutta mitä enemmän sitä katselen sitä enemmän siitä pidän. Ja saahan tällaisessa 1800-luvun lopun talossa jotain vanhanaikaista ollakin ;)
Päätyseinä maalattiin syksyllä liitutaulumaalilla ja se oli kyllä loistava valinta. Koko huoneeseen tuli enemmän ryhtiä ja lapset ovat tykänneet piirtää siihen... ( ja välillä me aikuisetkin)!
Kivaa lauantaita!
ps. Huvikumpu Living on nyt myös facebookissa!
Ihan pakko kommentoida tuota tapettia - taas :D Kerroinkin, että entisessä todella vanhassa talossa missä asuin oli juuri tämä tapetti. Kummasti se herätti mielipiteitä ,mutta kyllä se minun silmääni on aina kaunis ollut.
VastaaPoistaLiitutaulumaali on ihan ehdoton pop :) Sitä löytyy meiltäkin kotoa :) maalasin sillä yhden keittiön vanhan oven ja ihan paras muistilappu meille ;) ja mielestäni hyvän näköinen sisustuselementti myös. Töissä on myös toiminut sama maali - työpaikan keittiön iso ja korkea keittiön seinä sai liitutaulumaalin ja onhan se makee ! Mukavaa lauantaipäivää sinulle myös !
Tuo tapetti sopii ihanaan tunnelmalliseen kotiin :-)♡ älä huoli, kaunista on :-)
VastaaPoistaMukavaa aurinko päivää :-)♡
Tapetti ON kaunis ja tosiaankin sopii vanhaan taloon!
VastaaPoistaTapetti sopii tosin hyvin huoneeseen :)
VastaaPoistaKaunis tapetti,eikä mielestäni mitenkään 'liian' vanhanaikainen;)
VastaaPoistaAh, miten kaunista!!!
VastaaPoistaTosi kaunis tapetti!
VastaaPoistaOi että, onpa kyllä kiva huone! Tapsku sopii sinne mun mielestä hyvin, oikeeta huvikumpu-meininkiä :)
VastaaPoistaTapetti sopii kauniisti huoneeseen, se tuo kivasti kontrastia, kun tuota ei välttämättä heti mieltäsi lastenhuoneen tapetiksi. :) Ja liitutauluseinä on varmasti huippu, voin vain kuvitella innokkaat piirtäjät! :)
VastaaPoistaMukavaa viikonloppua! <3
Kivaa vaan kun kommentoit Anne ;) En osaa oikein itsekkään sanoa mikä tuossa tapetissa vaivaa, onkohan se tuo sininen väri, meilläkun ei ole sinistä kovinkaan paljoa sisustuksessa... Oikeastaan se on kyllä tosi kaunis tapetti, joskus vain tuntuu siltä että siinä pitäisi olla hieman leikkisämpi tapetti koska tästä huoneesta tuli leikkihuone lapsille :)
VastaaPoistaHauskaa lauantai-iltaa!
Kiitos Seija kovasti, juu eiköhän se toimi tuossa nyt vielä ainakin jokin aikaa, sitten kun tulee vastaan jokin " tuo on aivan pakko saada" tapetti niin laitetaan se sitten tähän huoneeseen :)
VastaaPoistaTunnelmallista iltaa <3
Kiitos Irmastiina, niin sopiikin! Mukavaa iltaa <3
VastaaPoistaKiitos Katja <3
VastaaPoistaSe on kivaa kuulla Hyvä Mieli, taitaa olla juuri sellaisella sopivalla tavalla vanhanaikainen ;)
VastaaPoistaKiitos Micu!
VastaaPoistaKiitti Teija, hyvin sanottu, sitähän se juuri on huvikumpu meininkiä ;)
VastaaPoistatosi kaunis tapetti ja sopii niin hyvin teidän vanhaan taloon, olematta silti liian vanha.
VastaaPoistaAurinkoista viikonloppua teille sinne!
Kiitos Susanne, Aurinkoista viikonloppua myös sinulle <3
VastaaPoistaSuloinen tapetti. Hyvää viikonloppua!
VastaaPoistahttp://elamaakuvina.blogspot.fi/
Teillä on niin tunnelmallista ja kaunista. Tuo tapetti sopii oikein hyvin huoneeseen!!! Ja tuo liitutauluseinä on kyllä loistava! Lapset varmasti tykkää (ja aikuiset kans)
VastaaPoistaIhanaa viikonloppua <3
Kiitos S, hauskaa viikonloppua myös sinulle <3
VastaaPoistaLiitutaulumaalilla saatiin kyllä huippu seinä aikaiseksi Laura, kiitos ihanasta kommentistasi <3
VastaaPoistaOon aikaisemminkin katsonut tätä tapettia kuvistasi ja minun mielestä Se on kyllä herkku!! :) Onneksi pidätte vielä ainakin jonkin aikaa ;)
VastaaPoistaToi tapettihan on todella kaunis, sopii lastenhuoneeseen tosi kivasti!! <3 Tapetoinnista on tosiaan oma urakkansa, meillä odottais vielä kaksi makkaria työn aloittamista, huoh!
VastaaPoistaKiitos Miss Tirvis , se on kivaa kuulla! Kyllä se taitaa jäädä tuonne nyt joksikin aikaa :)
VastaaPoistaOi, onpas teillä vielä urakkaa edessä Heli. Kyllä nämä tapetit nyt saa olla vielä jonkin aikaa, heti ei tee mieli maalata tai tapetoida mitään tuon keittiön jälkeen, oli siinä kuitenkin sen verran urakkaa :)
VastaaPoistaKyllä se inspiraatio varmaan sitten taas kohta tulee ;)