Muutamille munille täytyisi vielä löytää sopiva paikka ja sitten alkaakin pääsiäistunnelmat olla meillä kohdillaan! Onko teillä jo pääsiäisvalmistelut täydessä vauhdissa?
Tänään vietämme työpaikallani Aveolla blogitapahtumaa ja pääsenkin tapaamaan monta lähialueen bloggaria pitkästä aikaa ja osan ihan ekaa kertaakin livenä. Huippu hauska päivä siis tiedossa!
Kauniit koristeet ja kirsikanoksat ovat aina ihania! <3 Meillä onkin jo pääsiäiskoristeet tyttären toimesta laitettu ja enempää en ajatellut laitellakaan, puolet pääsiäisestä ollaan kuitenkin poissa kotoa.
VastaaPoistaKivaa bloggaajatapahtumaa! :)
Kirsikan oksat! <3 Niin ihanat! Ostin omani jo noin kk sitten ja yksi kukka on tullut, vallan olen ihmetellyt missä viipyy! Viime vuonna tuli niin nopeaa :-) Sen sijaan kovasti oksat vihertää :-) Toivottavasti sinun oksiin tulee kukat :-)
VastaaPoistaMukavaa päivää! :-)
Ihanuus sentään! Tosi kauniit koristeet!
VastaaPoistaTouhukasta tiistaita sulle :)
Todella kauniita koristeita! <3 Hyvällä mallilla on täällä pääsiäisen valmistelut, tänä vuonna olenkin tykännyt laittaa hieman enemmän pääsiäistä kotiin :)
VastaaPoistaIhanan herkälle näyttää:) Ja bloggaajatapahtuma kuulostaa oikein mukavalta, kivaa tiistaita siis sinne!
VastaaPoistaEn ole tainnut jättää tänne kommenttia vielä, mutta ihania juttuja blogisi täynnä ja kiva lueskella lähialueen bloggareiden juttuja. Itse siis Vaasan puolella asun.
VastaaPoistaTyömatkalla kirsikankukkia näin jo täydessä kukoistuksessa, ihana idea laittaa niiden oksia maljakkoon.
Tosi kivat pääsiäiskoristeet :)
VastaaPoistaKauniit koristeet :) Onpas sulla kivaa tiedossa, olis niin mukavaa tavata toisia blogin pitäjiä :)
VastaaPoistaMukavaa pääsiäisen aikaa sinne teille!
Ihania koristeita, kaunista :)
VastaaPoistaVilka fina påskägg. :)
VastaaPoistaKiitos Jenni, kirsikkapuun oksat ovat kyllä niin kauniita! Toivottavasti ne kohta kukkivat... Ihanaa pääsiäisviikon jatkoa <3
VastaaPoistaToivottavasti sinäkin vielä saat niihin paljon kukkia Seija, ne ovat kyllä niin kauniit! Saapas nähdä kuinka meidän oksien käy ;) Hauskaa viikon jatkoa <3
VastaaPoistaKiitos Micu <3
VastaaPoistaKivaa kuulla Heli, minäkin kyllä vielä vähän jotain laittelen... Pääsiäinen o kyllä tosi kivaa aikaa. Upeaa viikkoa <3
VastaaPoistaKiitos Maria, bloggaaja tapahtuma oli kyllä tosi onnistunut, hauskaa tavata muita bloggareita, juttua kyllä riitti ;)
VastaaPoistaKiitos Kirsikka, kivaa kun tulit tänne kommentoimaankin! Kirsikkapuu on kyllä ihana, toivottavasti saadaan paljon kukkia tänä vuonna :)
VastaaPoistaKiitos Annika <3
VastaaPoistaSamoin sinulle Susanne! Hauska ilta oli kyllä, pitäisi useamminkin järjestää blogitapahtumia tai tapaamisia on ne aina sen verran hauskoja. Ihanaa pääsiäisen aikaa!
VastaaPoistaKiitos Joanna <3
VastaaPoistaTack Christina <3
VastaaPoistaMulla on unohtunut koko pääsiäinen :).
VastaaPoistaJotenkin siihen on muka ollu niin kauan aikaa, etten oo tehnyt mitään ja nyt sitten se onkin jo ihan kohta, enkä enää kerkiäkään.
Kai se on sitä, että kun lapset on jo niin isoja (tai siis eihän ne ole enää lapsia ollenkaan, kun nuorempikin täytti just 18..), niin ei ole enää sellasia perinteitä kuin ennen. Suklaamunatkin joutuu ihan itse syömään.
Iloista pääsiäistä! Mun tarvii jostain etsiä kirsikkapuita, joista voisin muutaman oksan käydä pöllimässä :D
Joo taitaa kyllä olla niin Annukka että pääsiäistä tulee kyllä vietettyä enemmän nyt kun on pieniä lapsia. Saa kaikenlaisia ihania tipu koristeita ja erivärisiä höyheniä löytyykin sitten vähän jokapuolelta taloa ;) Suklaamunia meillä uppoaa paljon, äitikin niistä tykkää, hih!
VastaaPoistaVoisin sulle leikata muutaman oksan tuosta meidän puusta, mutta ei ne taida selvitä postittamisesta.. ;)